Wrocław – poznaj stolicę Dolnego Śląska

Niniejszy artykuł pod tytułem Jaką odmianę trawy wybrać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jaką odmianę trawy wybrać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska. Jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Wrocław kryje w sobie masę różnorodnych atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej słynie z krasnali oraz mostów. Zobacz, czym może Cię zachwycić stolica Dolnego Śląska!

Wrocławski Rynek

Serce Wrocławia przyciąga bardzo ciekawą architekturą. Rynek Wrocławski zajmuje powierzchnię aż 4 hektarów, co daje ogromną powierzchnię do spacerów. Znajduje się na nim Ratusz z tarczą zegara astronomicznego oraz słynna fontanna Zdrój. Na Rynku znajduje się wiele ciekawych kamienic. Warta uwagi jest np. Kamienica pod Złotym Dzbanem czy Kamienica pod Siedmioma Elektronami.

Fontanna multimedialna

We Wrocławiu znajduje się największa fontanna multimedialna w Polsce. Znajduje się ona przy Hali Stulecia. W sezonie letnim odbywają się tam pokazy multimedialne, które szczególnie urokliwe są wieczorami, ponieważ możemy wtedy zobaczyć dodatkowo pokaz świateł.

Zoo i Afrykarium

W stolicy Dolnego Śląska znajduje się najstarszy polski ogród zoologiczny. W środku znajduje się wiele gatunków zwierząt, a w tym również gatunki, które są zagrożone wyginięcie. W całym zoo znajduje się około 10 000 zwierząt. Cała powierzchnia ogrodu zoologicznego wynosi 30 ha, ale na jego terenie znajdują się krótsze i dłuższe trasy. Najnowszą częścią zoo jest ogromne afrykarium, w którym znajdziemy wiele zwierząt pochodzących z Afryki.

Wrocławskie krasnale

Krasnale to najsłynniejszy symbol Wrocławia. Są to małe, urocze rzeźby. Krasnale znajdują się w najróżniejszych punktach miasta. W całym mieście znajduje się ich ponad 400. Niektórzy turyści decydują się na zwiedzanie Wrocławia śladami krasnali. W internecie możemy znaleźć mapkę z dokładnym ich rozmieszczeniem.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski jest najbardziej charakterystyczną dzielnicą Wrocławia. Droga do niej prowadzi przez Most Tumski, na którym zakochani zawieszają kłódki, co ma przynieść im szczęście. Na Ostrowie Tumskim znajduje się katedra św. Jana Chrzciciela. Jej dwie wieże mierzą po 91 m. Na jednej z nich znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Sky Tower

Sky Tower jest najwyższym budynkiem w Polsce. Jego wysokość to aż 215 m. Na 49 piętrze znajduje się taras widokowy, na który wjeżdżamy windą. Widok z tego tarasu jest niepowtarzalny. W wieżowcu znajduje się także galeria oraz apartamenty mieszkalne.

Jak widać, Wrocław ma wiele do zaoferowania. W tym mieście można się zatracić. Wymienione obiekty to jedynie część wrocławskich atrakcji. Do odkrycia jest jeszcze wiele z nich, ale żeby to zrobić, trzeba przyjechać i poznać to miasto. Koniecznie będąc we Wrocławiu sprawdź także jubilera zlotalinia.com.