Nazwa regionu:

Wałbrzych

Liczba ludności:

113 tyś.

Powierzchnia obszaru:

84 km²

Jak wygładzić skórę w Photoshop?

Chcesz dodać zdjęcie na serwis społecznościowy, ale na twojej skórze twarzy widać rozszerzone pory, zmarszczki i wypryski? Chcesz, aby fotografia twojej buzi była nieskazitelna? Twoje oczekiwanie spełni znany już wszystkim program Photoshop. Zobacz jak wygładzić skórę za jego pomocą.

Jak wygładzić skórę w Photoshop?

W Photoshopie bez jakiekolwiek problemu zmienisz kolor skóry, usuniesz przebarwienia czy blizny. W szybki sposób nadasz skórze młody i piękny wygląd bez żadnych wizyt u kosmetyczek. Oto krok po kroku jak wygładzić skórę w Photoshop:

  1. Wybierz zdjęcie, które chcesz retuszować i dodaj je do programu Photoshop. Następnie musisz zduplikować  warstwę tła. Wybierz Warstwa->Duplikuj Warstwę, a następnie nazwij ją i wciśnij przycisk Ok.
  2. Kolejnym krokiem jest rozmycie powierzchowne, aby to zrobić musisz skorzystać z opcji Filtr->Rozmycie->Rozmycie Powierzchowne. Pozwoli to na rozmycie zdjęcia, ale w taki sposób, że jego krawędzie będą nienaruszone. Czyli np. krawędź oczu będzie dalej tak samo ostra.
  3. Po wykonaniu dwóch wcześniejszych kroków trzeba określić rozmiar obszaru i próg rozmycia. Spróbuj różnych wartości i wybierz te, które będą najbardziej pasować.
  4. Teraz trzeba dodać maskę czyli musisz zaznaczyć oczy, usta i brwi. Możesz to zrobić na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich ujawnia wszystko na rozmytym zdjęciu i eksponuje szczegóły zdjęcia podstawowego. Musisz wybrać Warstwa->Maska warstwy->Odkryj wszystko. Drugim sposobem jest kliknięcie na białą ikonę, która wyświetli się po prawej stronie warstwy i zaznacz na fotografii oczy i wszystkie inne szczegóły twarzy.

Jak wygładzić skórę w Photoshop? Drugi sposób

Drugim sposobem na zretuszowanie zdjęcia jest użycie odwróconego filtru górnoprzepustowego. Oto jak to zrobić:

  1. Musisz powielić warstwę i wybrać Filtr->Inne->Górnoprzepustowy.
  2. Kolejnym krokiem jest ustawienie wartości filtra, która powinna być podzielna przez 3. Ułatwimy sobie tym prace w późniejszym etapie.
  3. Teraz trzeba nałożyć kolejny filtr czyli wybieramy Filtr->Rozmycie-> Rozmycie Gaussowskie. Jego wartość ustawimy 3 razy mniejsza niż filtra górnoprzepustowego.
  4. Na powstałej warstwie musimy zmienić światło na światło liniowe.
  5. Ostatnim krokiem jest nałożenie maski z wciśniętym ALT i wygładzenie całej twarzy pędzlem. Pamiętaj, że ta metoda powinna być używana tylko wtedy jeśli wcześniej dobrze oczyścić skórę twarzy.
Czytaj więcej