Czym się kierować przy wyborze sztucznej trawy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jaką odmianę trawy wybrać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jaką odmianę trawy wybrać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Sztuczna trawa niektórym kojarzy się z nienaturalnym, groteskowym wyglądem. Jednak obecnie można zakupić taką trawę, która do złudzenia przypomina prawdziwą. Co więcej, dbanie o nią jest o wiele łatwiejsze i mniej wymagające niż pielęgnacja naturalnego trawnika. Sztuczna trawa jest wiecznie zielona i nigdy nie więdnie. Ale jak wybrać najlepszą? Co należy wziąć pod uwagę, jeśli planujemy zakup sztucznej trawy?

Sztuczna trawa- gdzie i jaką zastosować?

Istnieje szeroki wybór sztucznych traw, dzięki czemu możemy wybrać taką, która idealnie zaspokoi nasze potrzeby. Trawy te różnią się w zależności od swojego przeznaczenia. Sztuczna trawa sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie, czy na tarasie, gdzie nie mamy możliwości, by zasiać tą prawdziwą.

Jeśli chodzi o sztuczny trawnik w ogrodzie, najlepiej postawić na ten z miękkiego tworzywa. Jest to przyjemne w dotyku podłoże, dlatego bez obaw mogą bawić się na nim również dzieci i zwierzęta. Do ogrodu przeznaczona jest trawa ze sprężystego włókna, które niejako „zapamiętuje” swój pierwotny kształt i nawet gdy jest wielokrotnie deptana, to powraca do swojej docelowej pozycji. Należy też upewnić się, czy zastosowano technologie UV, która chroni przed szkodliwym działaniem słońca. Dzięki temu nasz trawnik nie będzie tracił intensywnego, zielonego koloru przez długi czas.

Natomiast jeśli chodzi o balkon, czy też taras, dobrym wyborem będzie trawa z polipropylenu. Powinna być wzbogacona o lateksową lub gumową posadzkę, która świetnie izoluje przed zimnem i wilgocią. Dzięki temu można chodzić po niej gołymi stopami bez uczucia dyskomfortu. Istnieje możliwość kupna trawy w rolce, lub też gotowej, trawopodobnej wykładziny. Ponieważ na rynku można znaleźć trawę w różnych odcieniach, bez trudu wybierzemy taką, która będzie pasować do naszych mebli, czy innych elementów na balkonie lub tarasie.

Naturalny wygląd to podstawa!

Jeśli decydujemy się na sztuczny trawnik, to powinniśmy wybrać taki, który swym wyglądem jak najbardziej imituje prawdziwą trawę. Kluczowe znaczenie ma to, by poszczególne włókna trawy miały różną wysokość, grubość, kształt i odcień. Producenci traw wysokiej jakości stosują włókna zarówno proste, jak i skręcone, co daje realistyczny efekt prawdziwego trawnika. Najlepiej wybrać taki, który jest ciężki i gęsty, ponieważ przez to prezentuje się bardziej naturalnie. Jeśli chodzi o wysokość poszczególnych źdźbeł, to trawnik najlepiej wygląda, gdy mają one wysokość co najmniej 4 cm. Warto też zwrócić uwagę na odcień zieleni, jaki ma dana trawa. Możemy porównać go z kolorem trawy naturalnej i wybrać tą, której zieleń jest do niej najbardziej zbliżona.

Artykuł powstał przy współpracy z naszogrodniczy.pl