5 najlepszych darmowych wtyczek do WordPressa

Niniejszy artykuł pod tytułem Jaką odmianę trawy wybrać? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jaką odmianę trawy wybrać? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Poznaj 5 najbardziej przydatnych oraz bezpłatnych wtyczek, które koniecznie powinieneś zainstalować w swoim WordPressie.

WordPress to otwarta i darmowa platforma CMS, która z każdym dniem notuje co raz większą ilość instalacji O zaletach WordPressa pisaliśmy już wiele razy, a jego ogromną zaletą jest możliwość pobrania z ogromnej bazy przydatne wtyczki, które pomogą zwiększyć funkcjonalność platformy, zabezpieczyć, a nawet wypozycjonować naszą stronę.

Aby tego dokonać wystarczy w panelu administratora przejść do zakładki Wtyczki gdzie znajdziemy zarówno darmowe jak i płatne dodatki. Dzisiaj przedstawimy wam 5 darmowych i najbardziej przydatnych pluginów do WordPressa.

Yoast SEO

Niewątpliwy faworyt dzisiejszej stawki – wtyczka Yoast SEO, której głównym zadaniem jest optymalizacja naszej strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Dodatek umożliwia m.in. modyfikacji meta title oraz meta description dla stron oraz wpisów. W kontekście content marketingu wtyczka pozwala na analizę artykułów pod kątem obecności fraz kluczowych. Odpowiednia konfiguracja dodatku znacząco podnosi pozycję strony w Google, dlatego jeżeli zależy Ci na dużej ilości odwiedzin koniecznie zainstaluj Yoast SEO.

Repozytorium WordPress: Yoast SEO
Kompatybilność: WordPress 4.7.4
Aktywnych instalacji: ponad 3 miliony

iThemes Security

Wszyscy dobrze wiemy jak ważne jest cyberbezpieczeństwo firmy i nie można w tych staraniach pominąć stronę internetową. Zamiast ręcznej edycji wielu plików i ustawień z pomocą przychodzi nam wtyczka iThemes Security, która pozwala na prostą konfigurację, która znacznie podnosi bezpieczeństwo WordPressa. Wszystkie ustawienia są bardzo dobrze opisane w języku angielskim, dlatego konfiguracja wtyczki nie powinna sprawić większych problemów. W razie trudności w internecie dostępnych jest również wiele poradników. Obowiązkowa pozycja dla każdego administratora WordPressa.

Repozytorium WordPress: iThemes Security
Kompatybilność: WordPress 4.7.4
Aktywnych instalacji: ponad 800 tysięcy

Contact Form 7

Współczynnik konwersji w dużej mierze zależy od tego jak szybko i łatwo nasi potencjalni klienci będą mogli się z nami skontaktować. Podstawowym narzędziem w komunikacji wciąż pozostaje e-mail, dlatego wśród 5 najbardziej przydatnych wtyczek dla WordPressa nie mogło zabraknąć tej pozycji. Contact Form 7 to prosta, ale w zupełności wystarczająca wtyczka do tworzenia formularzy kontaktowych. Dodatek zawsze przydatny, które znakomicie spełnia swoje zadanie.

Repozytorium WordPress: Contact Form 7
Kompatybilność: WordPress 4.7.4
Aktywnych instalacji: ponad 3 miliony

Jetpack by WordPress.com

Jetpack to dodatek tworzony przez społeczność odpowiedzialną bezpośrednio za rozwój WordPressa. Dzięki temu wtyczka ta zapewnia najwyższą kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania. A co oferuje? Jetpack to przede wszystkim zbiór dodatkowych opcji, które uzupełniają braki WordPressa. Znajdziemy w niej ochronę przed atakami typu brute force, monitorowanie pracy witryny www, automatyczną publikację artykułów w social mediach, optymalizację ładowania zdjęć oraz wiele innych funkcji dzięki którym Twoja strona internetowa będzie działać sprawniej.

Repozytorium WordPress: Jetpack by WordPress.com
Kompatybilność: WordPress 4.7.4
Aktywnych instalacji: ponad 3 miliony

Google Analytics for WordPress

Wyobrażacie sobie dzisiejszy internet bez Google’a? My nie wyobrażamy sobie pozycjonowania bez narzędzia jakim jest Google Analytics. Ostatnia wtyczka w prosty sposób pozwala zintegrować kod śledzący GA z witryną WordPress. Jest lekka, dzięki czemu nie spowolni Twojego WordPressa, a jej instalacja umożliwi Ci łatwy sposób śledzenie statystyk odwiedzin strony internetowej.

Repozytorium WordPress: Google Analytics for WordPress
Kompatybilność: WordPress 4.7.4
Aktywnych instalacji: ponad 1 milion

To już wszystkie z 5 najlepszych, darmowych dodatków do WordPressa. Jeżeli nie posiadasz jeszcze którejś z wymienionych wyżej wtyczek to koniecznie pobierz ją i zainstaluj już teraz lub sprawdź ten poradnik.